Boris Boras iz Zagreba u Visoko je došao s dijagnozom sumnje na tumorne promjene na štitnjači i sa strumom. Preporuka doktora bila je punkcija štitnjače. Međutim, Boris je odlučio da će prvo posjetiti Visoko, Bosansku dolinu piramida i Prahistorijski podzemni labirint Ravne.
Boris je bio ukupno dvije sedmice u Visokom, u tunelima je boravio dva puta na dan po sat i po -ukupno tri do četiri sata dnevno i pio je litru do dvije litre vode iz tunela. Po povratku u Zagreb otišao je na doktorsku kontrolu.
Rezultat nam je opisao u emailu:
- Pozdrav, evo mi smo bili na kontroli i nestao je tumor sa štitnjače, ostala je samo praznina u tkivu gdje je bio, u obliku ciste, koja nije opasna i ne zahtjeva nikakav daljni tretman. I ona će vremenom zarasti. Prošlo je samo dva tjedna od prvog nalaza tj. 26.10. kada je napisano da trebam punkciju štitnjače i da imam i strumu, tj. gušu. Nalazi sada pokazuju potpunu promjenu štitnjače i u strukturi i u poziciji. Isto tako, nestalo je zadebljanje crijeva koje je bilo dugačko 10 cm i s kojim se nosim već godinu – napisao je u emailu.
U prilogu fotografije nalaza.
Komentar na facebook stranici Semir Osmanagich