IZA VODIČKE SLUŽBE FONDACIJE IZUZETNO USPJEŠNA SEZONA

IZA VODIČKE SLUŽBE FONDACIJE IZUZETNO USPJEŠNA SEZONA

Kraj kalendarske godine najbolje je vrijeme za rezime još jedne sezone u Bosanskoj dolini piramida. Vodička služba je ove sezone napravila sjajan posao, ali i podigla standarde.

Iza Fondacije je najuspješnija sezona u posljednjih desetak godina. Dvadeset dva službena vodiča bili su na usluzi tokom cijele sezone gostima i svojim prezentacijama obogatili su iskustvo onima koji su željeli saznati više o Bosanskoj dolini piramida. Pored tunela Ravne, Bosanske piramide Sunca i djevnih tura, akreditovani Fondacijini vodiči bili su prisutni i u parku „Ravne 2“  gdje se nude tri različite ture.

– Arheološka, instalacijska i meditacijska tura su veoma informativne i predlažemo ih svima koji žele čuti i doživjeti više o jedinstvenom arheološko-turističkom parku. Također, na usluzi su i naši vodiči na Bosanskoj piramidi Sunca gdje posjetioci mogu čuti prezentaciju o najstarijim i najkvalitetnijim betonskim blokovima na svijetu od kojih je pravljena piramida Sunca. – kazao nam je  Ajdin Ahmetspahić  koordinator Fondacije „Arheološki park: Bosanska piramida Sunca“.

Pojava virusa te skoro dvomjesečno zatvaranje uzrokovalo je da ove godine ne bude održana Škola za vodiče Fondacije, koja je ove godine imala rekordan broj prijavljenih kandidata, ali već za narednu godinu ponovo je planirano održavanje ove škole, kroz koju Fondacija dolazi do novih vodiča, a mladim i sposobnim ljudima se pruža prilika za sticanje novog iskustva, usavršavanje stranih jezika, ali i finu zaradu.

– Svi koji žele posjetiti i vidjeti više, u ponudi su dnevne, dvodnevne i višednevne ture koje nude obilazak svih ostalih lokacija u Bosanskoj dolini piramida.  Obzirom da očekujemo veliku posjetu i naredne godine, Fondacija će nastaviti s obukom novih vodiča od kojih će samo najbolji imati priliku raditi u najboljoj vodičkoj službi u ovom dijelu Europe. – kazao nam je Ahmetspahić.

Na kraju vrijedno je pomenuti kako je Vodička služba Fondacije spoj mladih i iskusnih vodiča, koji su tokom cijele godine na usluzi svim gostima koji dođu u Bosansku dolinu piramida, a brojne pohvale, posebno izrečene ove godine, jasan su znak da se i u ovom segmentu Fondacije izuzetno ozbiljno radi, te da znanje, gostoprimstvo i vedrina vodiča šalju itekako pozitivnu sliku o Fondaciji, Visokom i našoj zemlji u cijeli svijet.

Galerija

Aktuelnosti

Prev Next

BUDINA PLOČA MIRA U ZELENOJ PIRAMIDI

BUDINA PLOČA MIRA U ZELENOJ PIRAMIDI

Prikaz statue Guru Ripochea s porukama mira i svjetla našao svoje mjesto u parku ‘Ravne 2’ Detaljnije

Prvomajski praznici donijeli ogromnu posjetu Visokom i kompleksu Ravne

Prvomajski praznici donijeli ogromnu posjetu Visokom i kompleksu Ravne

Tokom prvomajskih praznika, kompleks Ravne i Park Ravne 2 zabilježio je pojačanu posjetu, uz dolazak većeg broja gostiju iz zemlje... Detaljnije

ZAGREB – 20 GODINA KASNIJE: POVRATAK KOJI MIJENJA SVE

ZAGREB – 20 GODINA KASNIJE: POVRATAK KOJI MIJENJA SVE

Prije tačno 20 godina, u Zagrebu sam održao prvo predavanje o bosanskim piramidama. Tada je sve bila ideja.Danas – imamo... Detaljnije

PRVI PUT U BUGOJNU – NOVA OTKRIĆA KOJA MIJENJAJU HISTORIJU!

PRVI PUT U BUGOJNU – NOVA OTKRIĆA KOJA MIJENJAJU HISTORIJU!

Nakon najnovijih naučnih rezultata i objave nove knjige, dolazim u Bugojno sa predavanjem koje otvara potpuno novu sliku o prošlosti... Detaljnije

Semir Osmanagić UPOZORAVA: Slijedi VELIKI TRESAK! Ratovi su TESTOVI!Sve što su nas učili je POGREŠNO

Semir Osmanagić UPOZORAVA: Slijedi VELIKI TRESAK! Ratovi su TESTOVI!Sve što su nas učili je POGREŠNO

Detaljnije

Dr Dejan Jarić, Slovenija: EPIGENETIKA

Dr Dejan Jarić, Slovenija: EPIGENETIKA

Detaljnije

Dr Danijela Nikolić-Đorđević, Srbija: Integrativna medicina

Dr Danijela Nikolić-Đorđević, Srbija: Integrativna medicina

Treći Regionalni susret ‘Lidera svjesnosti’ u Distriktu bosanskih piramida u avgustu 2025. Detaljnije

Iskustvo Kozyrevog ogledala sada dostupno posjetiocima u Visokom

Iskustvo Kozyrevog ogledala sada dostupno posjetiocima u Visokom

U podzemnim tunelima Ravne postavljena su tri Kozyreva ogledala, čime je ova lokacija dodatno obogaćena sadržajem koji posjetiocima nudi novo... Detaljnije

Copyright 2025- © Fondacija Arheološki park: Bosanska piramida Sunca. Sva prava zadržana.