Turistkinje iz Japana oduševljene posjetom bosanskim piramidama

Turistkinje iz Japana oduševljene posjetom bosanskim piramidama

Posjeta kompleksu bosanskih piramida u Visokom privlači pažnju turista iz cijelog svijeta, a među njima su i Sari i Meiko iz Tokija, koje su odlučile lično istražiti lokalitet nakon što su o njemu čitale na internetu.

Kako su istakle, ideja o dolasku u Bosnu i Hercegovinu rodila se nakon što su naišle na blog putnika koji je opisivao svoje iskustvo obilaska piramida. Posebno ih je zaintrigirala činjenica da među naučnicima postoje različita mišljenja o tvrdnjama dr. Semira Osmanagića, što ih je dodatno motivisalo da same provjere o čemu je riječ.

“Na prvu nam je sve djelovalo vrlo zanimljivo, ali smo željele doći i uvjeriti se vlastitim iskustvom”, kazale su.

Tokom boravka u Visokom obišle su tunele Ravne, kao i Park Ravne 2, gdje su provele vrijeme u obilasku i meditaciji. Ističu da su ih posebno impresionirali vodiči i način na koji posjetiocima približavaju lokalitet.

“Tuneli su zaista posebni. Oduševljene smo količinom negativnih jona u odnosu na vanjski prostor, kao i energijom koju smo osjetile tokom boravka. Inače se bavimo jogom i meditacijom, pa nam je taj aspekt bio vrlo značajan”, navele su.

Dodaju kako nisu očekivale da će kompleks biti toliko prostran i uređen, posebno izdvajajući Park Ravne 2 kao mjesto pogodno za odmor i duhovne aktivnosti.

Ova posjeta za njih ima i poseban značaj, s obzirom na to da su Balkan željele posjetiti već duže vrijeme, a Visoko su izabrale kao jednu od prvih destinacija.

Na kraju su uputile i poruku budućim posjetiocima, ističući da bi svi koji razmišljaju o dolasku trebali to učiniti bez odlaganja, te izrazile želju da u budućnosti na neki način podrže rad Fondacije koja upravlja lokalitetom.

“Vidljivo je koliko je truda, rada i sredstava uloženo u ovaj projekat. Rado bismo se ponovo vratile, a i na neki način pomogle i podržale projekat dodatno”, poručile su Sari i Meiko.

Aktuelnosti

Prev Next

Ahmed Bajrić, Bužim: ‘Dugogodišnji bolovi su nestali’

Ahmed Bajrić, Bužim: ‘Dugogodišnji bolovi su nestali’

Nakon teške operacije kičme u Švedskoj tripio je dugogodišnje bolove i nije mogao dugo hodati. Tuneli Ravne su mu donijeli... Detaljnije

RIJEŠITE 5 LIČNIH PROBLEMA U ROKU OD 2.5 DANA TRENNING ZA PRAKTICARE I TRENERE PEAT METODA

RIJEŠITE 5 LIČNIH PROBLEMA U ROKU OD 2.5 DANA TRENNING ZA PRAKTICARE I TRENERE PEAT METODA

12–14. jun 2026 – Visoko, Park Ravne 2, Bosnian Pyramids – Bosanske piramide.Transformišite život za samo 3 dana uz PEAT... Detaljnije

Chakradance Goddess Retreat ovog ljeta u Parku Ravne 2

Chakradance Goddess Retreat ovog ljeta u Parku Ravne 2

Jedinstveni vikend program posvećen ličnom razvoju, plesu, meditaciji i povezivanju sa prirodom bit će održan od 5. do 07. juna... Detaljnije

Yoga u prirodi svake nedjelje u junu u Parku Ravne 2

Yoga u prirodi svake nedjelje u junu u Parku Ravne 2

Ljubitelji rekreacije, boravka na otvorenom i zdravog načina života tokom juna će imati priliku uživati u časovima yoge u Parku... Detaljnije

POČELA NOVA VOLONTERSKA SEZONA U BOSANSKOJ DOLINI PIRAMIDA

POČELA NOVA VOLONTERSKA SEZONA U BOSANSKOJ DOLINI PIRAMIDA

Tradicionalno, prva sedmica mjeseca juna u Visokom i Bosanskoj dolini piramida je označila i početak nove sezone dolazaka volontera. Prva... Detaljnije

DR. OSMANAGIĆ ZA HAPPY TV: ‘POLITIKA TREBA DA SLUŽI NORMALNIM LJUDIMA!’

DR. OSMANAGIĆ ZA HAPPY TV: ‘POLITIKA TREBA DA SLUŽI NORMALNIM LJUDIMA!’

Naučnik i istraživač Dr. Semir Osmanagić gostovao je u jutarnjem program beogradske Happy TV ‘Razbuđivanje’ u utorak 2. juna 2026.... Detaljnije

Semir Osmanagić održao dva predavanja za goste iz Hrvatske i Srbije tokom posjete Visokom

Semir Osmanagić održao dva predavanja za goste iz Hrvatske i Srbije tokom posjete Visokom

Bosanska dolina piramida ugostila je grupu posjetilaca iz Hrvatske i Srbije, okupljenih oko tema ličnog razvoja, energetskog rada i istraživanja... Detaljnije

NAUČNI ČASOPIS POTVRDIO: BOSANSKA PIRAMIDA LJUBAVI JE CENTRALNA TAČKA GEOMETRIJE DOLINE PIRAMIDA

NAUČNI ČASOPIS POTVRDIO: BOSANSKA PIRAMIDA LJUBAVI JE CENTRALNA TAČKA GEOMETRIJE DOLINE PIRAMIDA

U međunarodnom recenziranom naučnom časopisu History Research (Volume 8, Number 5, maj 2026) objavljen je novi naučni rad autora dr.... Detaljnije

Copyright 2025- © Fondacija Arheološki park: Bosanska piramida Sunca. Sva prava zadržana.