Čuveni nogometaš sarajevskog Željezničara, Dinama, Bayerna iz Minhena, reprezentacije bivše Jugoslavije, ali i nekoliko drugih europskih i svjetskih klubova, Radmilo Mihajlović, u posjeti je Bosanskoj dolini piramida. Tu će ostati nekoliko dana, a stigao je sa prijateljima iz Beograda. Prvog dana posjete, u srijedu 2.juna, nakon obilaska Prahistorijskog podzemnog kompleksa tunela Ravne, kao i dijela parka „Ravne 2“, s Radmilom smo porazgovarali o prvim utiscima.
– Čuo sam za projekat odmah na samom početku, inače sam živio u Sarajevu, igrao za Želju godinama, tu mi je familija i korijeni su mi iz Bosne i drago mi je da je ovako nešto napravljeno, i svaka čast dr. Osmanagiću što je dao svoju energiju da postavi ovo sve na svoje noge, jer veliko je ovo odricanje. Jako mi je drago da sam došao, iskoristio sam priliku da uđem u tunele, vidim, osjetim tu energiju koju nose piramide, lijepo se osjećam zaista. Zanimljiva je priča kako je sve ovo nastalo, ti negativni joni koji su nam pojašnjeni, o čemu iskren da budem nisam mnogo znao. Ovdje sam sa prijateljima iz Beograda koji će biti moji gosti kući u Sarajevu, ostajemo nekoliko dana, a što se svega ovoga tiče, ovo je jedna zaokružena priča, ima mnogo lijepih stvari da se vidi, sam park je priča za sebe, piramide i tuneli za sebe, mislim da je ovo mjesto gdje čovjek može da se opusti i uživa u ljepotama prirode. Ovo mi je bio prvi dolazak, a u budućnosti će ih biti još, već su mi se neki ljudi najavili, onda supruga sa prijateljicama, prenijet ćemo lijepu riječ i preporučiti od srca. – kazao nam je čuveni golgeter Radmilo Mihajlović.






