Više od 100.000 stećaka u sedam evropskih zemalja, od toga 90.000 na tlu BiH. Samo 0,7% ima epitaf, a 6% uklesane simbole i figure. Ako nisu pravljeni kao ‘bosanski srednjevjekivni nadgrobni spomenici’, šta im je bilo svrha? Zašto su ih uništavali u Austro-Ugarskoj? U Radimlji kod Stoca ih je preostalo 135.






