I iza Press službe Fondacije „Arheološki park: Bosanska piramida Sunca“, kao i produkcije naše Fondacije je još jedna uspješna godina i sezona, a početak svake nove godine je prilika i za kratki rezime godine koja je završila prije dvadesetak dana.
Tokom 2024.godine iz naše Press službe prema medijima u BiH, ali i zemljama regiona, otišle su brojne interesantne informacije, a ta brojka je premašila 500 tekstova koji su objavljivani u svim dnevnim bh.novinama, sedmičnicima, kao i na većini najrelevantnijih i najposjećenijih portala u BiH.
Zahvaljujući ogromnom broju vijesti, informacije iz Bosanske doline piramida su svakodnevno stizale do građana BiH, ali i Srbije, Hrvatske, Slovenije, kao i drugih zemalja Europe i svijeta. Nekoliko puta smo se našli i na naslovnicama najbitnijih medija regiona, a teško je izbrojati gostovanja dr. Semira Osmanagića na televizijama u BiH, Srbiji, kao i drugim zemljama, te u podcastima i na izuzetno posjećenim Youtube kanalima širom regiona i svijeta.
Oficijelni Youtube kanali Fondacije i Press službe Fondacije u 2024. godini su nastavili sa rastom, kako broja objavljenih sadržaja, tako i broja pregleda, ali i pretplatnika. U 2024.godini smo objavili preko 260 video zapisa, priloga, intervjua, kao i filmova sa otvorenja naših sadržaja, i sa događaja koje smo ugostili u Bosanskoj dolini piramida. I ove godine naši Youtube kanali su prešli milion pregleda naših sadržaja, a sa ponosom možemo reći da smo se približili brojci od 100.000 pretplatnika na oficijelnom Youtube kanalu Fondacije, BosnianPyramidsTV, gdje imamo 96.600 pretplatnika, 1.837 videozapisa i skoro 22 miliona pregleda.
Zahvaljujući dr. Osmanagiću i vrijednom timu ljudi iz Press službe i multimedijalne produkcije Fondacije, realizovali smo i snimanje nekoliko zanimljivih dokumentarnih filmova, a naša dva filma, „Čudo u srcu Bosne – Miracle in the heart of Bosnia“ i „Searching for the Paradise on Earth – Kingdom of Bahrain“ osvojila su brojne nagrade sa filmskih festivala širom svijeta, a te nagrade stižu i danas, te smo i na ovaj segment Fondacije jako ponosni, u njega ulažemo i u budućnosti obećavamo i još bolje i kvalitetnije projekte.
Zahvaljujući dr. Semiru Osmanagiću i otkriću bosanskih piramida, za BiH se čulo u svakom kutku svijeta, a vremenom, kroz širenje tima ljudi, a u ovom slučaju rastom Press službe i produkcijskog dijela tima Fondacije, ta priča nastavlja da se širi svijetom, da iz Bosne nosi predivne priče i u Bosnu dovodi ljude sa svih kontinenata, željne ljubavi, pozitivne energije i mističnih lokacija.